Skip to main content

Dieta a wpływ na kondycję naszej skóry, zębów i samopoczucia

Jeśli chcesz zwiększyć ilość energii, poprawić jakość snu, jak również oczyścić organizm z toksyn, to dieta dr Ewy Dąbrowskiej stanowi dla Ciebie idealne rozwiązanie.
Dieta zalecana jest nie tylko osobom, które borykają się z problemami zdrowotnymi, ale i tym, które pragną polepszyć komfort swojego życia. Stosowany okresowo rodzaj żywienia, ma charakter głodówki leczniczej. Dostarczy ona organizmowi enzymów, mikroelementów, witamin jak również wpłynie korzystnie na jego działanie i oczyści nasze ciało. Oparty na warzywach i owocach sposób żywienia, przywróci równowagę naszemu organizmowi. Zakończenie diety powinno skutkować wprowadzeniem do jadłospisu żywienia stałej obecności warzyw i owoców.
Choć głównym celem diety jest poprawa jakości życia, wprowadzenie zdrowych nawyków oraz oczyścić organizm, to niejako jej „skutkiem ubocznym” jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Zwyczajowo okres oczyszczający trwa od 10 do 40 dni. Następnie następuje wprowadzenie diety makrobiotycznej, pełnowartościowej.
Możesz także skorzystać z wczasów, podczas których dowiesz się wszystkiego na temat diety oraz właściwego żywienia. Przez cały pobyt będziesz spożywał posiłki skomponowane według zasad dr Dąbrowskiej.
Dieta polecana jest osobom, które borykają się z problemami układu immunologicznego, chorobami zapalnymi, zwyrodnieniem stawów czy chorobami skóry. Diety nie zaleca się stosować osobom, które mają problemy z nadczynnością tarczycy lub są w ciąży.